Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I Konferencja naukowa nt.”Choroba Alzheimera – pierwsze objawy. Jak rozpoznać i radzić sobie z problemami” 17.IX.2011r.

Utworzono dnia 07.06.2014
Czcionka:

Kieleckie Stowarzyszenie Alzheimerowskie w dniu 17.IX.2011r. na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach         Al. IX Wieków Kielc 19, zorganizowało I Konferencję naukową nt.”Choroba Alzheimera – pierwsze objawy. Jak rozpoznać i radzić sobie z problemami” z okazji zbliżających się obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera organizowanych po raz III przez w/w Stowarzyszenie.

       W programie m.in. 15-minutowe wystąpienia zaproszonych prelegentów oraz podsumowanie przeprowadzonych programów zdrowotnych z zakresu ochrony i promocji zdrowia pod nazwą: „Profilaktyczne Programy Zdrowotne w celu wczesnego rozpoznania demencji i choroby Alzheimera”. – „Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w 2011r”.

          Spotkanie skierowane było do szerokiej grupy odbiorców tj. wszystkich pracowników ochrony zdrowia, zwłaszcza pracujących w Domach Pomocy Społecznej, opiekunów chorych oraz ich rodzin, którzy najbardziej dotknięci są omawianą problematyką.

Zaproszeni prelegenci omówili następujące zagadnienia:

* lek. med. spec. neurolog Elżbieta Jasińska – prezentacja nt. „Czy rola opiekuna jest tylko ciężarem?”

* piel. spec. opieki długoterminowej Dorota Bator – prezentacja nt. „Zaburzenia poznawcze a komunikacja z chorym w I fazie choroby” 

* mgr psycholog Marcelina Kupis – prezentacja nt. „Objawy psychopatologiczne i ich znaczenie w planowaniu opieki nad chorym”

* mgr Ewa Dunkowska piel. – prezentacja nt. „Rola pielęgniarki w opiece nad chorym z chorobą Alzheimera”

* mgr Edyta Długosz –Mazur kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Lublinie – prezentacja nt. „Funkcjonowanie placówki dziennej dla osób z chorobą Alzheimera na przykładzie Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera w Lublinie”

          Konferencje zakończył wykład p. mgr piel. Mariusza Pająka prezesa Kieleckiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego, Z-ca Kier Zespołu Pielęgniarskiego Działu „Nadzieja”          z wydzielonym oddz. dla chorych na Chorobę Alzheimera w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach – nt. „Przedstawienie zasad i problematyki badań przesiewowych w celu wczesnego rozpoznania demencji i choroby Alzheimera”

          Podsumowując w I konferencji uczestniczyło 62 osoby oraz chciałem osobiście wyrazić swą radość po pierwsze z uzyskanych wyników badań przesiewowych, po drugie podkreślić ważną rolę konferencji i pomocy, jaką niesie stowarzyszenie, co wielokrotnie podkreślali członkowie rodzin chorych. A są to możliwości dzielenia się bolesnymi doświadczeniami, jakie niesie opieka nad osobami z zaburzeniami pamięci oraz możliwość zdobywania wiedzy nt. choroby. 

GALERIE:

Program/ Zaproszenie

Program/ Zaproszenie

PATRONATY - I Konferencja naukowa -17.09.2011r.

PATRONATY - I Konferencja naukowa -17.09.2011r.

Foto z I Konferencji naukowej w dn. 17. 09. 2011r.

Foto z I Konferencji naukowej w dn. 17. 09. 2011r.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny